Dovolená a Vaše auto… » Xwash.cz
Xwash

Zpět na výpis

Umýt před nebo až po dovolené?

27.06.2016

Dovolená a Vaše auto…

K napsání tohoto článku mě včera inspirovala dlouhá debata s mým známým v garáži. Řešili jsme, jestli je opravdu potřeba před dovolenou vyčistit auto.

Já zastávám názor, že ano (alespoň částečně). Můj známí mi oponoval tím, že je to naprosto zbytečné, když se během cesty a celé dovolené auto zase „zabordelí“.

Pokusím se teď obhájit svůj názor na věc.

Musím souhlasit s tím, že se auto přes dovolenou zase zašpiní a „zabordelí“ to je bez diskuze. Také netvrdím, že je nutné umývat exteriér. Ten po návratu z dovolené vypadá většinou hodně spatně, takže se stejně umyje až po. Nicméně pokud chcete, můžete exteriér ochránit voskem. Lak bude chráněn před prachem, asfaltem a odřeninkami od kamínků.

Také bych zvážil aplikaci tekutých stěračů, kdyby vás chytil opravdu liják, budete stále dobře vidět a můžete pokračovat v cestě.

Úplně jiný názor mám, co se týká interiéru. Ten by se měl, před dlouhou cestou, vyčistit vždy! Proč? Tak za prvé je dlouhé cestování ve špinavém a smradlavém autě podle mě dost nepříjemným zážitkem. Navíc po celou dobu vdechujete prach a s ním i roztoče. To je ideální zejména pokud s vámi jedou malé děti (ať žijí alergie).

Co bych doporučil?

Já osobně bych před dlouhou cestou doporučil alespoň vyhodit všechny obaly a papírky, vysát a setřít prach z plastů. To je naprostý základ. Pokud auto nevoní, zvažoval bych vytepování sedaček, protože právě v nich se drží nejvíce špíny a roztočů.

Auto před umytím
Umyté auto

A jak to máte vy? Čistíte auto před dovolenou? Nebo až po ní?

Sdílet

FacebookVaše auto, naše vizitka!

Za naší prací si stojíme, a proto vám ručíme za to, že budete spokojeni. Pokud to tak nebude, vaše připomínky si rádi vyslechneme a vše napravíme k vaší 100% spokojenosti...

Radio Haná Sugesto BCAGENCY