Cítíte se ve svém autě dobře? » Xwash.cz
Xwash

Zpět na výpis

Cítíte se ve svém autě dobře?

12.03.2016

Udržujete své auto čisté?

Udržujete pravidelně interiér svého auta? Pokud ne, může se stát, že se v autě cítit dobře. Usazený prach, různé alergeny, zápach, skvrny to není příjemné prostředí. Jak často tedy auto čistit? Jaké způsoby můžete využít? Čtěte dál…

Proč mám čistit interiér auta pravidelně?

V autě většina z nás tráví nemalé množství času. Každodenní cesty do práce, pracovní cesty nákupy atd. Většina zákazníků využívá auto k práci a tráví v něm i několik hodin denně. Pokud interiér auta pravidelně nečistíte, usadí se v něm prach a nepřeberné množství různých bakterií, alergenů a plísňových spor, které denně vdechujete.

Je nutné také pravidelně čistit sedačky, které se zanášejí potem (ač se to možná nezdá, v autě se potíme poměrně dost a všechen tento pot se přes naše oblečení dostane i do sedaček), špiní nejrůznějšími vlivy (skvrny od nápojů, chlupy, drobky, skvrny od jídla atd.) Pokud se pravidelně nevyčistí, začnou velmi nepříjemně zapáchat. Nemluvě o tom, že jsou rájem po roztoče, kteří způsobují různé vyrážky a ekzémy.

Zejména důležité je interiér pravidelně čisti pokud v něm vozíte malé děti (kvůli důvodům uvedeným výše). Častější čistění je nutné také pokud vozíte zvířata (větší znečištění, chlupy, roztoči).

Jak často mám čistit?

Tuto otázku dostáváme od klientů pravidelně a musím se přiznat, že nemá univerzální odpověď. Záleží na tom, jak moc auto používáte. Jestli vozíte děti nebo zvířata. U každého je to jiné.

Obecně se dá říci, že pokud auto používáte běžným způsobem (cesty do práce, občasné delší trasy), tak byste měli detailně vyčistit interiér jednou za tři měsíce.

Pokud vozíte malé dítě, zvířata, nebo v autě trávíte několik hodin denně, tak by interval detailního čistění měl být měsíc maximálně dva měsíce.

Samozřejmě v tomhle případě mám na mysli detailní vyčištění interiéru. Běžnou údržbu, je například setření prachu a vysávání byste měli provádět vždy, když je zapotřebí. Ideálně alespoň jednou za 14 dní.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Cítili byste se v tomto autě dobře?

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Jízda ve vyčištěném autě bude jistě příjemnější.

Sdílet

FacebookVaše auto, naše vizitka!

Za naší prací si stojíme, a proto vám ručíme za to, že budete spokojeni. Pokud to tak nebude, vaše připomínky si rádi vyslechneme a vše napravíme k vaší 100% spokojenosti...

Radio Haná Sugesto BCAGENCY