Co zmamená jaro pro vaše auto? » Xwash.cz
Xwash

Zpět na výpis

Co zmamená jaro pro vaše auto?

12.03.2016

Jaros se blíží…

Jaro se nezadržitelně blíží. Co to znamená pro Vaše auto? Zima dává zabrat úplně všemu a všem. Autanejsou výjimkou. Přichází k nám mnoho zákazníků, jejichž auta jsou po zimě ve špatné kondici. Jak jim i vám můžeme pomoci? A proč vlastně nechat auto po zimě ošetřit a jak?

Základem je důkladná očista

Stejně jako si očistnou kůru dopřáváme my i auto potřebuje po zimě důkladnou očistu.

Údržba automobilů v zimě je náročná a většina řidičů ji zanedbává. To je ovšem velká chyba. Pokud jste nenechali na podzim auto ošetřit ochrannými prostředky, může zima na autě zanechat nenapravitelné škody.

Po zimě nacházíme na autech nejčastěji drobné oděrky a šrámy. Nezřídka také poškozený lak od agresivní soli. Důležité je také vyčistit podvozek, prostor pod blatníky, mezidveří prostory.

TIP: Pokud máte v zimě na autě nános soli, nikdy ji nestírejte suchým ani vlhkým hadrem. Usazená zrna soli působí jako smirkový papír. Auto byste poškrábali!

Základním úkonem je proto auto dokonale umýt, zbavit nečistot a nánosů soli. Umyje se také podvozek, podběhy a vyčistí mezidveří prostory. Pak se zhodnotí škody, které zima na laku napáchala (oděrky, škrábance atd.)

Co s tím dál?

Většina zákazníků je překvapena, když po umytí zjistí, že těch oděrek, škrábanců i jiného poškození laku není zrovna málo.

Důležité je se rozhodnou, zda se opraví jen některá poškození, nebo jestli se bude renovovat celý lak. Zkušení profesionálové vám jistě rádi poradí vhodnou variantu. Připravte se na to, že renovace laku je dražší. Zaplatíte za ni od 2500 Kč do 15000 Kč. Lak vašeho vozu zbaví škrábanců a vrátí mu původní barvu i lesk. Naproti tomu oprava dílčích poškození je levnější variantou. S trochou šikovnosti ji zvládnete i sami pomocí korekčních přípravků.

A nakonec?

Velmi doporučuji opravený lak ošetřit voskem. Možností na výběr máte opravdu hodně. Od základních vosků, přes karnaubský vosk až po nano vosk.(Jednotlivé typy probereme v některém z dalších článků.) Při výběru vhodného vosku záleží na tom, jak moc auto používáte, jestli je garážované, jak často myjete a čím, jak dlouho chcete, aby vosk na autě vydržel atd. V Xwash zákazníkům doporučuji aplikaci nano vosku. Nano vrstva ochrání lak před znečištěním, mechanickým poškozením i UV zářením. Péče o auto je navíc jednodušší (stačí voda) a levnější (žádné šampony ani jiné přípravky nejsou potřeba). Nano vosk vydrží na autě 6 měsíců i déle. Takže máte na celou sezonu vystaráno.

Obrazek
Obrazek

Auto je potřeba po zimě důkladně očistit.

Sdílet

FacebookVaše auto, naše vizitka!

Za naší prací si stojíme, a proto vám ručíme za to, že budete spokojeni. Pokud to tak nebude, vaše připomínky si rádi vyslechneme a vše napravíme k vaší 100% spokojenosti...

Radio Haná Sugesto BCAGENCY