Nano vosk » Xwash.cz
Xwash

Zpět na výpis

Nano vosk

12.03.2016

Aplikace nano technologie.

Aplikace nano technologie je nejnovějším trendem v péči o lak vozu. O této technologii se v poslední době hodně mluví a reklamy na nejrůznější nano vosky můžete vidět na každém rohu. Ale je opravdu nano vosk takový zázrak? Splní jeho aplikace to, co slibují reklamy?

Nano vosk se od běžných vosků liší tím, že obsahuje nano částice o velikosti do 30ti nm (nm – nanometr je miliardtina metru). Právě z toho plynou jeho vlastnosti. Dokáže vyplnit veškeré nerovnosti a skulinky v laku a tím vytvořit dokonale hladký povrch, na kterém se velmi těžko uchytávají nečistoty. Zároveň je po vytvrdnutí lak velmi odolný i vůči mechanickému poškození.

Velkým bonusem pro majitele je velmi jednoduchá a levná údržba vozu po aplikaci. Stačí k tomu pouze voda a hadřík. Díky nano vrstvě se nečistoty, které na autě ulpí, nikdy nedostanou do přímého kontaktu s lakem. Vždy se dotýkají pouze neviditelné nano vrstvy a proto nemohou lak poškodit, ani k němu přilnout. Auto stačí opláchnout vodou a je hotovo.

Další za mě velmi pozitivní věc na nano ochraně je její výdrž. Při správné aplikaci chrání lak v rozmezí 6-12 měsíců. Velmi důležité je dodržet správný aplikační postup!

Aplikace nano ochrany má přesně daný postup a abychom dosáhli správného efektu, je potřeba jej bez výjimek dodržet. Dnes si můžete koupit připravené sady na aplikaci nano vosku, které vám umožní si nanést nano ochranu doma. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, musíte dodržet následující:

Před aplikací auto důkladně umýt šamponem
Vysušit od veškeré vody
Po umytí odstranit z laku náletovou rez, asfalt a další nečistoty (doporučuji clay). Je to hmota podobná plastelíně a slouží k odstranění zbylých nečistot z laku. Jak poznáte, že Vaše auto potřebuje clay? Přejeďte rukou po laku, měl by být úplně hladký bez jakýchkoliv nerovností. Pokud není je potřeb použít clay k jejich odstranění. Zadejte si výraz clay do vyhledávače a zjistíte jak s ním pracovat. (Clay budeme věnovat samostatný článek)
Neaplikovat na přímém slunci.
Teplota by měla být mezi 15- 25 °C.
Dle pokynů na výroku naneste nano vosk.
Pokud není v návodu výslovně uvedeno jinak, nenanášet nano vosk na plastové vozy.
Nano vosk nechte vytvrdnout dle pokynů v návodu, bez působení slunce, vody a stejné teplotě,za jakých jste nanášeli.
Po vytvrdnutí doleštěte místa, kde vosk vystoupil.

V Xwash nabízíme službu aplikace nano ochrany od loňského podzimu. Zákazníci, kteří službu využili, jsou velmi spokojení a neměl jsem zatím jediný negativní ohlas.

Abych odpověděl na otázky položené v úvodu. Nano ochrana je opravdu účinný způsob, jak ochránit lak vozu před nepříznivými vlivy (UV záření, mechanické poškození, nečistoty, sůl atd.) a udržet ho co nejdéle v perfektním stavu. Ano, nano ochrana může splnit to, co o ní slyšíte v reklamách, ale pouze za předpokladu, že byl dodržen postup správné aplikace!

Video k textu na: Youtube

Obrazek

Sdílet

FacebookVaše auto, naše vizitka!

Za naší prací si stojíme, a proto vám ručíme za to, že budete spokojeni. Pokud to tak nebude, vaše připomínky si rádi vyslechneme a vše napravíme k vaší 100% spokojenosti...

Radio Haná Sugesto BCAGENCY