Suché mytí auta » Xwash.cz
Xwash

Zpět na výpis

Suché mytí auta

12.03.2016

Suché mytí auta? Praktická novinka nebo totální nesmysl.

Už jste slyšeli o tzv. suchém mytí auta? A napadá Vás, že tu něco nesedí? Umýt auto bez vody to zní opravdu zvláštně. Jak to jde udělat? Vždyť musí podřít lak!

Suché mytí je novinkou posledních několika let, ve kterých byly vyvinuty přípravky, díky kterým to opravdu jde. Této způsob mytí automobilů vznikl v Arabských emirátech, kde je potřeba z celkem objektivních příčin šetřit vodou. Nicméně šejkové chtěli mít svá auta i přes to čistá. Tak vznikly přípravky, které při správné aplikaci umožňují odstranit nečistoty z laku, aniž by jej poškodily.

Jak to funguje?

Prostředky využívané k „suchému mytí“ jsou založeny na vodní bázi (tady je vhodné zamyšlení, jestli jde opravdu o suché mytí). Aplikují se nástřikem na lak vozu. Detergenty obsažené v přípravku rozpustí špínu. Zatímco obsažené lubrikanty vytvoří mezi špínou a lakem ochrannou vrstvu. Poté se použije mikro-vláknová utěrka (nedejte se, není to klasická švédská utěrka z Kauflandu, tahle je 9x hustší) a speciálními pohyby se špína setře. A je hotovo.

Výhodou použití tohoto způsobu mytí je, že přípravky již obsahují vosk. Po umytí je auto nejen čisté, ale i nádherně lesklé a ošetřené vosky. Přípravky navíc obsahují antistatické přísady, které odpuzují prach a nečistoty od nalepení na karoserii vozu. Auto díky tomu vydrží čisté déle, než po klasickém mytí.

Další pozitivní stránkou tohoto způsobu mytí je malá časová náročnost cca. 45 min. Po umytí můžete ihned odjet. Nemusíte čekat, až auto uschne. Díky tomu, že k suchému mytí nepotřebujete vodu, dá se provádět kdekoliv. Nezůstávají po něm žádné stopy a nijak neznečišťuje životní prostředí.

Umýt auto „na sucho“ si můžete i doma. Stačí si koupit vhodné přípravky a utěrku z mikro-vlákna a dodržet postup aplikace. Tento způsob je vhodný zejména pokud nemáte kde auto umýt vodou.

Tuto metodu nelze aplikovat na silně znečištěné povrchy. Pokud máte na autě nánosy bahna, písku nebo kamínků je potřeba tento nános nejprve odstranit (ideálně vapkou). Na běžně znečistěný lak (prach, sůl) můžete aplikovat bez obav. Aplikaci lze provádět na suchý i mokrý povrch.

Za mě je suché mytí dobrou alternativou k mytí v myčce. Lak nepoškozuje, naopak jej vyživí vosky a auto se krásně leskne. Navíc se při něm nevypouští voda napuštěná bůhví čím, bůh ví kam. Takže suché mytí je pro mě praktickou novinkou.

Obrazek

I takovouto špínu je možné odstranit na sucho.

Obrazek
Obrazek

Sdílet

FacebookVaše auto, naše vizitka!

Za naší prací si stojíme, a proto vám ručíme za to, že budete spokojeni. Pokud to tak nebude, vaše připomínky si rádi vyslechneme a vše napravíme k vaší 100% spokojenosti...

Radio Haná Sugesto BCAGENCY