Údržba koženého interiéru vozu » Xwash.cz
Xwash

Zpět na výpis

Údržba koženého interiéru vozu

12.03.2016

Jak na to?

Je opravdu kožený interiér snadnější na údržbu? Jak se o něj správně postarat, aby kůže vypadala stále jako nová? To jsou časté dotazy klientů, jejichž auta mají kožené sedačky. Dnes se tady podíváme, jak se o kůži správně starat.

Kůže, kůže, kůže…

Máte auto s koženým interiérem? Výborně. Kůže v interiéru auta vypadá velmi dobře, je hebká na dotek, má specifickou vůni a dodává pocit luxusu. Aby si udržela svoji vláčnost, odolnost proti skvrnám a barvu musí se pravidelně ošetřovat.

Nutno ještě dodat, že kůže je náchylná k mechanickému poškození. Je nutné dávat si pozor na různé cvoky a zipy na kalhotách.

Jak vyčistit kožené sedačky?

Pravidelně je potřeba kožené sedačky vyčistit a naimpregnovat. Můžete si to udělat sami doma, nebo svěřit auto do rukou profesionálů. Pokud se rozhodnete pro domácí variantu, mám pro vás několik rad, jak na to.

Za žádných okolností nepoužívejte k čištění kožených sedaček běžně dostupné prostředky a chemii jako je jar nebo tekuté mýdlo. Tyto výrobky obsahují zpravidla chemická rozpouštědla, která mohou nepříznivě ovlivnit vlastnosti kůže a nenávratně ji poškodit. Kůže po nich ztrácí své vlastnosti, tuhne, vytváří se na ní mapy a časem popraská.

K následné impregnaci nikdy nepoužívejte např. sádlo, dětský olejíček, indulonu jiné mastné výrobky. Opět byste tím kůži znehodnotili.

Na trhu je velké množství přípravků určených k ošetření kůže. Jejich cena se pohybuje 100 Kč do cca. 2000 Kč. Některé sady jsou i s kartáčky a dalším vybavením, které budete potřebovat

Sedačky nejdříve vysajte, abyste je zbavili prachu. Poté je setřete navlhčenou utěrkou z mikrovlákna. Následně naneste čistící přípravek na kůži . Pokud jsou na kůži skvrny, nebo jasně vidíte špínu, použijte kartáček s jemnými štětinami ideálně koňskými žíněmi a špínu jemně vykartáčujte. Nechte přípravek působit a poté setřete mikro-vláknovou utěrkou.

Dalším krokem je impregnace kůže. Pomocí aplikátoru se na celý povrch nanese impregnační prostředek a jemnými pohyby pomoci mikro-vláknové utěrky se vtírá do kůže. Necháme působit cca. 15 minut a přebytečný prostředek otřeme. A je to. Provádějte minimálně dvakrát za rok.

Obrazek

Když je o kožený interiér správně pečováno, vypadá opravdu luxusně.

Sdílet

FacebookVaše auto, naše vizitka!

Za naší prací si stojíme, a proto vám ručíme za to, že budete spokojeni. Pokud to tak nebude, vaše připomínky si rádi vyslechneme a vše napravíme k vaší 100% spokojenosti...

Radio Haná Sugesto BCAGENCY