Celou zimu čisté auto? Jde to… » Xwash.cz
Xwash

Zpět na výpis

Celou zimu čisté auto? Jde to…

19.10.2016

Zima a Vaše auto…

Zima klepe na dveře a s ní to nejhorší období pro údržbu auta. Obecně pozoruji, že většin lidí se o auto v zimě prostě nestará. Na co také, když je všude špína, sůl a auto je permanentně špinavé. Nicméně pokud lak auto na zimu nepřipravíte, můžete být na jaře velmi nemile překvapeni, v jakém bude stavu.

Dobrou zprávou je, že můžete udržet auto čisté celou zimu. Jak na to?

VOSK, VOSK A ZASE VOSK

Auto by mělo být před zimní sezónou řádně navoskováno. Namísto běžného přírodního vosku na zimu volím vosk syntetický, který vydrží více, než přírodní karnauba (osobně používám syntetický vosk Collinite No. 476s,který vytváří nádherný lesk a je extrémně odolný)

Kromě estetické funkce (vysoký lesk) plní vosk především funkci ochranou, která je na posolených silnicích opravdu potřeba. Vosk chrání lak před solí a dalšími chemikáliemi, drobnými oděrkami od kamínků a znečištěním. Auto se tak mnohem méně špiní a jeho údržba je i při velkém znečištěné velmi jednoduchá.

Auto stačí cca. 1x za měsíc opláchnout vodou a bude vpadat stále čisté a lesklé. Ještě malá rada. Pokud využíváte samoobslužných mycích boxů, vybírejte si ty, kde je možnost auto umýt osmotickou vodou (demineralizovaná voda po zaschnutí po sobě nezanechává vodní spot).

Auto si můžete doma navoskovat sami. Na trhu je velký počet cenově dostupných vosků. V tomto případě ale věnujte velkou pozornost přípravě laku na voskování. Musíte lak zbavit všech nečistot, polétavé rzi a dalších nerovností ideálně tak, aby byl perfektně hladký. Bez dokonalé přípravy vosk neulpí na laku rovnoměrně a nevydrží požadovanou dobu.

NEZAPOMEŇTE NA OKNA

I skla si v zimě zaslouží ošetřit. Škrabání námrazy, déšť, sněžení to všechno může zapříčinit horší výhled z auta. Ideální m řešením jsou tekuté stěrače, které si můžete představit jednoduše jako vosk na sklo. Vytváří na povrchu skla vysoce hydrofobní povlak, který drží vodu od skla. Ta pak sama od určité rychlosti stéká. Při dešti tak máte mnohem lepší výhled. Osobně doporučuji aplikaci i na boční skla a zrcátka, mě osobně se to osvědčilo. Výhled a auta je za nepříznivého počasí mnohem lepší a už několikrát mi tento výhled zachránil krk.

Dalším bonusem je, že se skla mnohem méně špiní a jejich údržba je velmi snadná. Stačí voda a mikrovláknová utěrka. Navíc v zimě vám tekuté stěrače usnadní odstranění námrazy.

POZOR! Může se stát, že po aplikaci tekutých stěračů vám začnou stěrače na skle skákat. Je to zapříčiněno tím, že gumičky na stěračích nejsou kompatibilní s vrstvou na skle. Můžete potřít gumičky stěračů tekutým stěračem, vyměnit stěrače nebo v nejhorším případě tekuté stěrače odstranit (např. leštěnkou na skla) a zkusit jiné.

Auto před voskováním
Navoskované auto
Navoskované auto

A jak to máte vy? Voskujete auto před zimou?

Sdílet

FacebookVaše auto, naše vizitka!

Za naší prací si stojíme, a proto vám ručíme za to, že budete spokojeni. Pokud to tak nebude, vaše připomínky si rádi vyslechneme a vše napravíme k vaší 100% spokojenosti...

Radio Haná Sugesto BCAGENCY